
Kako deluje šampon sa ureom?
Šampon sa ureom može da pomogne u rastu kose, oslobađanju od peruti i svraba. Šta je i zašto baš urea kao sastojak šampona, otkrivamo u nastavku.
Razumevanje značaja sastojaka u šamponu i njihovih prednosti od velikog je značaja. Ovo saznanje pomaže nam da donesemo odluke o tome šta biramo da koristimo u našoj nezi. Na kraju, postajemo svesniji onoga što stavljamo na svoje telo i glavu.
Ako ste neko ko ima suvu kosu i teme koje vas non-stop svrbi, verovatno ste već probali više proizvoda za negu kose u pokušaju da ublažite sve svoje simptome.
Smatra da su drveni ugalj, salicilna kiselina, ulje čajevca, ulje nane i jabukovo sirće glavni sastojci za negu kože glave, prema stručnjacima (dermatolozi, kozmetički hemičari i naučnici).
S druge strane, šampon sa ureom, takođe, može da se pokaže kao pravi i koristan izbor. Ono što je važno kod ovog preparata jeste procenat uree! Procenat koji je dozvoljen u šamponima jeste obično 5%.
Pogrešan izbor preparata može dodatno da utiče na stanje kose, a to najbolje zna Sanja. Ona je dugo imala perut u kosi, a osim toga kosa joj je bila beživotna i nije uopšte rasla. Sada je njena KOSA BLISTAVO ČISTO BEZ PERUTI.
Sanja nam je ispričala kako je uspela da nađe jedini pravi tretman koji je rešio perut u kosi.
Njen savet pročitajte na linku https://sveokosi.com/moja-kosa-vise-nema-peruti/
Ali, šta je zapravo urea i zašto baš u šamponu?
Šta je urea?
Urea, poput hijaluronske kiseline, kolagena i brojnih drugih često korišćenih je sastojaka za lepotu. Ona je prirodna supstanca koja se nalazi u našem organizmu, ali se takođe proizvodi za upotrebu u kozmetičkim proizvodima.
Nalazi se u nekim proizvodima za negu kože koji su namenjeni suvoj koži i drugim stanjima, kao što su ekcem i psorijaza, ali njegove prednosti se protežu i na kosu.
Iako se urea češće nalazi u preparatima za negu kože, ona ima velike prednosti za kožu glave zbog svojih svojstava pilinga i hidratacije.
Odličan je hidratant jer stvara vlagu na koži i kosi, a na taj način je i čuva!
Postoje tri oblika uree!!
Hidroksietil, diazolidinil i imidazolidinil
Sve su donekle pod znako pitanja jer oslobađaju formaldehid, organsko jedinjenje koje može da ima kancerogene efekte u određenim količinama.
Kao rezultat toga, urea može potencijalno da izazove rak (iako ne postoje argumenti za to). Rizik možete da svedete na minimum tako što ćete paziti na prave vrste uree u proizvodima za negu kose.
Prema sajtu “Skin Deep”, u bazi podataka o sastojcima za lepotu Ekološke radne grupe, hidroksietil urea je najbezbednija verzija jedinjenja. Na njihovoj skali, ona je rangirana kao 1 (zelena boja), dok su diazolidinil i imidazolidinil urea rangirani na 5 (žuta boja).
Pored mogućih nuspojava, urea i dalje ostaje uobičajeni sastojak u proizvodima za negu kose zahvaljujući brojnim prednostima.
Treba da budete sigurni da uzimate pravu vrstu uree (hidroksietil uree) kada razmišljate o tome da krenete sa njenom upotrebom; posebno ako imate osetljivu kožu i želite da izbegnete rizik od iritacije.
Kod šampona sa ureom se preporučuje izbegavanje tretmana „uradi sam“, jer su potrebne pažljive mere da bi se pružile prednosti uree sa što manje mogućih neželjenih efekata.
Zašto?
Koncentracija uree u formuli je izuzetno važna i ne bi trebalo da se koristi u „uradi sam“ proizvodima, jer ako je koncentracija previsoka, može da izazove više štete nego koristi.
Kada sve to sada znamo, ipak je najbolje da koristite proizvode za kožu glave koji se kupuju u prodavnici.
Želite da probate šampon sa ureom?
Šampon sa ureom
Na početku, odmah da razjasnimo: zbog načina na koji je napravljen, šamponi s ureom se tehnički ne smatraju čisto prirodnim kozmetičkim proizvodom, ali to ne znači da su manje efikasani.
Šampon sa ureom čini vaše teme i kosu prijatno rehidriranim i glatkim. Koristan je i za teme koje se brzo masti, jer pomaže u uklanjanju viška sebuma. Sa svim ovim sjajnim svojstvima i više od toga, urea je izuzetno hranljiva za vašu kožu i kosu.
Šampon sa ureom za kosu jeste hidrator temena i vlasi. Spomenuli smo već da urea hidrira teme glave i na taj način je štiti od suvoće, peruti i nepodnošljivog svraba.
Ukoliko se pitate da li svako može da ga koristi, odgovor je da, ali..
Svako ko ima suvu kožu glave koja svrbi može da ima koristi od korišćenja šampona sa ureom, ali u suštini može da ga koristi bilo ko bez obzira na tip kose.
Kako se pravilno koristi šampon?
Poželjno je da prvo krenete sa upotrebom tonika ili šamponom sa ureom samo jednom do dva puta nedeljno.
Proizvodi za negu kože i kose mogu da sadrže 2-40% uree. Procenat koji se obično koristi u šamponima sa ureom je 5%.
Svaki dobar šampon sa ureom bi trebalo da sadrži jasno naznačen procenat ovog sastojka u sebi. Ovo je posebno važno!!
Ako proizvodi za koje se odlučite imaju niži procenat uree, npr.2% onda je svakodnevna upotreba u redu, jer veći, 5% i više, je ipak za one sa problematičnim i suvim temenom koje ima perut.
Odluku o koncentraciji koja je vama potrebna donećete u skladu sa stanjem vaše kose i kože glave, a ako niste sigurni uvek treba da se prvo konsultujete sa lekarom.
Prema istaživanjima, urea deluje posebno dobro sa laktatom, polidokanolom i likokalkonom. Zajedno hidriraju kožu glave, uravnotežuju lučenje masnoća, smanjuju upalu temena i pomažu kod otklanjanja svraba.
S druge strane, prema stručnjacima, nema velikih problema u kombinacijama, kada je u pitanju šampon sa ureom u nezi kose. Možete da ga kombinujete i sa drugim šamponima protiv peruti ili balzamima.
Koje su prednosti šampona sa ureom?
Iako se urea prirodno nalazi u našem telu, sintetička urea (koja se proizvodi u laboratoriji) se dodaje mnogim proizvodima za ličnu negu i ima mnogo prednosti za kosu i kožu glave. Istraživanja su pokazala da je prilično korisna za kožu i teme u vidu, ne samo šampona sa ureom kao i raznih krema.
Zdravo teme znači zdravu i sjajnu, kosu a to je ono što svi mi želimo.
Mnogo je prednosti, a neke od njih navodimo u nastavku.
Ublažava svrab i suvo teme
Urea se smatra prirodnim antibiotikom zbog svoje sposobnosti da vlaži kožu na telu i temenu. Studije su pokazale da šamponi naneti na kožu glave koji sadrže ureu smanjuju upalu i svrab.
Smanjuje perut
Šampon sa ureom je najkorisniji za one koji imaju perut. Ima antigljivične efekte, što znači da sprečava rast bakterija, plesni i pomaže u suzbijanju peruti u kosi.
Perut može da bude neugodno stanje koje uzrokuje da se koža na temenu ljušti. Iako nije opasna ili zarazna, perut može da izazove upalu, nelagodnost, pa čak i gubitak kose ako se ne leči. Dakle, ako primetite da te bele ljuspice padaju sa vaše glave, možda ipak treba da obratite više pažnje na negu kose i na proizvode koje koristite.
Srećom, u svetu lepote postoji mnogo korisnih sastojaka za borbu protiv peruti i ublažavanje njenih simptoma. Jedan od njih je urea. Možda ne zvuči previše prijatno, ali šamponi sa ureom su ipak pravi izbor u ovoj borbi.
Pomaže u rastu kose
Možda se pitate da li možete nešto da učinite da vaša kosa brže raste. Da li neki proizvodi pomažu? Mogu li promene u ishrani da ubrzaju rast? A šta je sa lekovima ili tretmanima? Odgovor je… Šampon sa ureom!
Obzirom da urea pomaže u zadržavanju vlažnosti, šampon sa ureom može da poboljša kvalitet kože na vašem temenu, čime se podstiče zdrav i brži rast kose.
Pomaže temenu da bude zdravije
Urea povećava sadržaj vode u gornjim slojevima temena ili kože, što znači da pomaže u održavanju zdravog, hidriranog temena. Pored toga, pomaže u balansiranju lučenja masnoće i smanjenju upale, što sve doprinosi zdravoj kosi.
Smanjuje lučenje masnoće
Urea pomaže koži glave u balansiranju sa masnoćom, smanjuje preterano lučenje masnoće i na taj način takođe joj pomaže da bude zdravija.
Kako da koristite šampon sa ureom za kosu?
Dok ljudi sa suvim temenom koje svrbi ili sa peruti imaju najviše koristi od proizvoda za negu kose koji sadrže ureu, svako može da uživa u povremenoj upotrebi.
Suva, gruba i kovrdžava kosa su idealne za šampone sa ureom. Šampon pomaže u stvaranju preko potrebne vlažnosti i sprečavanju lomljenja vlasi.
Šamponi koji sadrže ureu su odlična linija odbrane protiv peruti, jer urea na prvom mestu može da pomogne u borbi protiv gljivica koje je izazivaju. Pratite uputstva na vašem proizvodu, ali, i korišćenje je zaista jednostavno. Treba da umasirate šampon u kožu glave i nanesite duž celih vlasi. Kosu polako rasčešljajte, dobro isperite i nanesite balzam za suvu kosu.
Jedino ko bi trebalo da izbegava ovaj šampon jesu oni koji su alergični na ovaj sastojak.
Dok se urea široko koristi u proizvodima za negu kože i kose, ona je sporan sastojak zahvaljujući upotrebi u oštrijim formulacijama, poput đubriva.
Šampon sa ureom iskustva
Pogrešan izbor preparata može dodatno da utiče na stanje vaše kose, a to najbolje zna Nina.
Ona se jako dugo mučila sa svrabom i punom kosom peruti, a osim toga kosa joj je bila beživotna i nije uopšte rasla. Nakon otkrića i upotrebe šampona sa ureom ona je prezadovoljna.
Na kosi joj se vratio prirodan sjaj. Peruti skoro i da nema više, a svrab je kompletno prestao.
Marijana NIJE bila oduševljena. Jako dugo je imala problema sa peruti. Non stop čišćenje stvari da se ne vidi po garderobi, nemogućnost da se očešlja, a da ne pada sve oko nje.
Krenula je sa istraživanjima i došla do šampona sa ureom. Međutim, kod nje su rezultati izostali! Odlučila se ipak za šampon na biljnoj bazi protiv peruti. I uspela je!
Za jako kratko vreme, biljni šampon protiv peruti joj je toliko pomogao da više ne mora da se plaši da izađe sa puštenom kosom napolje.
Sa nama je podelila svoje iskustvo i Nevena. Njen problem nije bila toliko perut koliko nedostatak vlažnosti i spor rast kose. Sa tim nedostatkom, koža glave je postala suva i javio se nepodnošljiv svrab kose. Nije probala šampon sa ureom, jer nije našla adekvatnu koncentraciju. Odlučila se da to bude biljni šampon za suvu perut.
I ona je sada presrećna! Njena kosa je konačno čista.
Koji je najbolji šampon sa ureom?
Izdvojili smo 2 šampona sa ureom koji su najprodavaniji i kojima su korisnici najzadovoljniji.
- Eucerin
- Balea
Svaki od ovih šampona se pokazao kao jako efikasan i zadovoljavajući za naše korisnike.
Oni imaju različit sastav i različitu strukturu. Mi ćemo vam olakšati potragu, a na vama je da odlučite koji je za vas najbolji.
Eucerin šampon sa ureom
Ovaj umirujući šampon sa ureom je idealan za vlaženje, čišćenje i umirivanje suve kože glave koja svrbi.
Obogaćen ureom i laktatom, dva hidratantna faktora koja prirodno proizvodi koža, šampon će vam pomoći da negujete teme, što dovodi do manje suvoće i svraba, kako bi vaša kosa dobila zdrav izgled.
Klinički je dokazano da pomaže suvoj koži na skalpu, i dobra efikasnost i podnošljivost kod atopijskog dermatitisa i psorijaze.
DermoCapillaire šampon sa 5% UREE ne sadrži boje, parabene, silikone, alkalije i mirise.
On je:
- Bez alkalnog sapuna
- Bez mirisa
- Bez alkohola
Kako se koristi?
- Umasirajte šampon u vlažnu kosu
- Ostavite da se upije pre nego što ga temeljno isperite
- Pogodno za svakodnevnu upotrebu i za decu stariju od tri godine
Za najbolje rezultate koristite Eucerin DermoCapillaire šampon u kombinaciji sa Eucerin Uattrea Dermo C.
Balea – šampon sa ureom
Balea MED sa 5% uree je kombinacija kupke i šampona, 2u1, neguje kožu kao i kosu i održava ih zdravim. Formula bez sapuna je specijalno razvijena za često tuširanje i nežno svakodnevno pranje kose. Specijalno je napravljena za veoma suvu kožu i za teme.
Sadrži ureu, sopstvenu, alantoin i provitamin B5. Blaga formula za negu obezbeđuje svilenkast sjaj i vlaži.
Tolerancija kože je dermatološki potvrđena. Ovo je formulacija bez mikroplastike i čisto sintetičkih polimera rastvorljivih u vodi.
On je namenjen za:
- Za suvu, osetljivu kožu i kožu glave
- Dermatološki odobren i klinički testiran
- Sa ureom, alantoinom i provitaminom B5
- Sa surfaktantom šećera
Spomenućemo i još neke od šampona za koje se smatra da pružaju dobre rezultate, a to su:
- La’dor wonder bubble
- Subrina šampon
- Sebamed šampon sa ureom
Koji god da izaberete šampon sa ureom ne možete da pogrešite. Pomoći će vam u rešavanju vaših problema i čim budete videli njihovu efikasnost nećete se više odvajati od njih!
S druge strane, za sve one koji više veruju u prirodu, neka vaš izbor bude šampon protiv peruti na biljnoj bazi.