
Lek za ćelavost zaista postoji!
Lek za ćelavost postoji, i to ne samo jedan, već više njih. Uspešno se koriste već godinama i daju odlične rezultate. Evo kako zaustaviti dalji gubitak kose.
Postoji nekoliko medicinskih i prirodnih lekova sa kojima možete sačuvati svoju kosu i izlečiti ćelavost.
Pre nego što se zauvek pomirite sa tim da ćete biti zauvek bez guste i duge kose predlažemo da isprobate neki od lekova za ćelavost i pokušate da sačuvate svoju zanosnu kosu.
Zato pre nego što počnete da oplakujete svoju kosu ili menjate imidž u skladu sa nastalim promenama, pokušajte da sa nekim od ponuđenih lekova povratite svoju sjajnu i bujnu kosu tako da vam mnogi pozavide.
Mnogi od nas uzimaju kosu zdravo za gotovo dok je imaju, ali kada počne da opada i dođe do gubitka kose onda nam svima bude žao.
Gubitak kose nije retka pojava. Dešava se iz dosta različitih razloga i češća je pojava kod muškaraca.
Sa godinama sve je manje kose na našoj glavi sve dok ne dođe do potpunog gubitka kose i pojave ćelavosti.
Tada je već kasno da se spreči gubitak kose i jedino što možete jeste da se trudite da pronađete lek za ćelavost koji će uspeti da vam povrati kosu.
Ipak, malo nas zna da postoji lek protiv ćelavosti koji pomaže i u tom slučaju.
Kosa ima svoje faze rasta, ima ciklus života i sve dok su folikuli kose još uvek živi, vaša kosa ima šanse da ponovo izraste. Naravno, ukoliko primetite pojačano opadanje kose najbolje je da odmah krenete u sprečavanje pojave ćelavosti.
Naučnici širom sveta istražuju lek protiv ćelavosti i po nekim podacima, došli su do zadivljujućih rezultata. Više o tome u nastavku teksta.
Pisaćemo vam i o medicinskim, ali i prirodnim lekovima koji su pokazali dobar učinak kod lečenja ćelavosti.
Lek za ćelavost kod muškaraca
Ćelavost je značajno češća pojava kod muškaraca.
Bilo da je zbog genetike, DHT-a, ili nekog drugog poremećaja, problem ćelavosti pogađa sve više pripadnika jačeg pola. S godinama kosa postepeno nestaje sa njihove glave i to se najpre primeti pojavom izraženih zalizaka na kosi i proređivanjem kose.
Pročitajte i ovo!!
Boris se vrlo rano suočio sa opadanjem kose. Pokušavao je sa raznim tretmanima, ali nijedan nije bio uspešan. U trenutku kada je želeo da odustane i da digne ruke od svega, rešenje za njegov problem se pojavilo.
Sada je njegova KOSA DOBILA GUSTINU I NEMA OPADANJA KOSE. Kako je Boris uspeo da reši problem ćelavosti, saznajte na linku https://sveokosi.com/opadanje-kose-sam-zaustavio-za-mesec-dana/
Naravno, najbolje bi bilo da čim primetite proređivanje kose ili nedostatak kose na nekim mestima krenete u sprečavanje trajne ćelavosti.
Jedan od najpoznatijih lekova za ćelavost jeste minoksidil.
On se najčešće koristi i prepisuje kada je u pitanju gubitak kose, odnosno sprečavanje ćelavosti kod muškaraca. O njemu ćemo detaljnije u nastavku teksta.
Još jedan lek koji se koristi kao lek za ćelavost jeste finasterid i on se koristi isključivo kao lek za ćelavost kod muškaraca.
Zašto? Zato što on sadrži blokatore DHT-a koji je često glavni uzročnik gubitka kose kod muškaraca.
Naučnici sa kalifornijskog univerziteta istraživali su pojavu ćelavosti kod muškaraca i došli do neverovatnih saznanja.
Naime, ćelije kose su totalno drugačije od svih ostalih ćelija u našem telu. Istraživanje je pokazalo i da ćelije kose koje proizvode više laktata dovode do regeneracije vlasi u folikulu i podstiču, pre svega ponovni rast kose na zaliscima.
Naučnici su na osnovu istraživanja proizveli dva leka koji podstiču proizvodnju laktata, ali još uvek nisu testirani na ljudima.
Stoga nam ipak preostaje da se pozabavimo trenutnim metodama lečenja ćelavosti.
A evo i koji su!
Minoksidil lek za ćelavost
Kao što smo već spomenuli minoksidil je najpoznatiji priznati lek za ćelavost. Da biste ga dobili i počeli sa primenom najpre se posavetujte sa lekarom koji će vam isti i prepisati.
Ovaj lek koristi se topikalno, nanošenjem direktno na vlasište i redovnom upotrebom za nekoliko meseci daje rezultate.
Najbolje je da ga koristite zajedno sa nekim prirodnim šamponom protiv opadanja kose, jer tako daje najbolje rezultate.
Minoksidil se prvo koristio kao lek za visok pritisak, pa je tako njegovo dejstvo na sprečavanje gubitka kose otkriveno slučajno.
Naime, korisnici ovog leka primetili su značajan rast dlaka na celom telu, pa i u predelu kose.
Minoksidil kao lek za ćelavost se koristi kao losion za rast kose, koji se nanosi direktno na vlasište i možete ga naći u koncentraciji od 2 i 3%.
On deluje tako što povećava cirkulaciju krvi i protok hranjivih materija u folikulima. On se može naći i u vidu pene ili šampona gde je manje koncentrovan.
Nanosi se direktno na vlasište jednom dnevno za žene i dva puta dnevno kod muškaraca koji imaju problem sa gubitkom kose.
Mnogi više vole da koriste minoksidil u vidu pene ili šampona, jer se nanosi na mokru kosu uz blagu masažu glave.
Prvi rezultati mogu se videti tek nakon 6 meseci upotrebe u vidu smanjenja opadanja kose, dok se ponovni rast kose očekuje posle ovog perioda.
Minoksidil ima i svoje loše strane, a kao jednu od glavnih korisnici ovog proizvoda navode to što efekti leka prestaju sa korišćenjem.
Ukoliko izaberete minoksidil kao lek za ćelavost budite spremni da ga koristite doživotno, u suprotnom ponovo će doći do gubitka kose kada prestanete da ga upotrebljavate. Kod nekih osoba sa osetljivom kožom može doći do iritacija i svraba glave, kao neželjene reakcije na lek ili do pojave neželjenih dlaka na licu ili okolnim mestima.
Šampon protiv ćelavosti
Šampon protiv ćelavosti pokazao se efikasnim kod mnogih osoba sa problemom gubitka kose.
Naime, tehnologija je danas napredovala i sve je više onih proizvođača koji zaista pažljivo biraju sastojke za svoje preparate. U ovom slučaju na osnovu istraživanja i iskustava osoba sa problemom gubitka kose, šampon sa odabranim sastojcima pokazao se kao veoma koristan lek.
Važno je da vaš šampon protiv ćelavosti sadrži aktivne prirodne sastojke i da ne sadrži štetne sastojke poput sulfata, silikona ili parabena.
Neki od sastojaka koji dokazano utiču na rast nove kose su kopriva za kosu, ulje pšeničnih klica, biotin, hijaluronska kiselina, ricinusovo ulje, beli luk, arnika i tako dalje.
Zato sledeći put kada birate šampon protiv ćelavosti vodite računa da ovi sastojci budu sastavni deo njega.
Iskustva govore da je najbolji učinak postigao Vlasilan šampon, koji je baziran isključivo na prirodnim sastojcima i koji zaista ima pozitivan efekat na rast kose.
Savetujemo vam da isprobate oba šampona, najpre A formulu, pa B formulu i da šampon koristite u kontinuitetu makar 6 meseci, iako će rezultati biti vidljivi već nakon mesec dana korišćenja.
Pažljivo birani aktivni sastojci jačaju vlas iz korena, hrane i hidriraju folikule i podstiču cirkulaciju vlasišta, a to je sve što kosi treba da bi rasla.
Osim prirodnih šampona, postoje i specijalni medicinski šamponi, koji se dobijaju na recept.
Prirodni lek za ćelavost
Postoje i prirodni sastojci koj su se pokazali kao zaista delotvorni u borbi protiv ćelavosti. Nabrojaćemo neke od njih koji su po iskustvima korisnika najefikasniji.
- Prirodna ulja – istraživanja su pokazala da neka prirodna ulja mogu dati dobre rezultate u sprečavanju gubitka kose. Tako, na primer ruzmarin ulje ima dobra svojstva ubrzavanja cirkulacije na vlasištu, a samim tim i protoka važnih materija do folikula kose i često se koristi kao lek za ćelavost. Tu su još i ulje mente, ricinusovo ulje i kokosovo ulje za kosu koji takođe daju dobre rezultate u podsticanju rasta kose. Najbolje je da ih koristite uz masažu glave nanoseći ih direktno na vlasište. Tretman ponavljajte barem tri puta nedeljno pre pranja kose šamponom bez sulfata.
- Beli luk protiv opadanja kose – takođe dobro pokazao kao lek protiv ćelavosti, jer utiče na mikrocirkulaciju vlasišta, moćan je antioksidant i ima brojne hranjive sastojke koji podstiču rast kose. Dobre rezultate dao je i crni luk za kosu i crveni luk koji su bogati sumporom koji je odličan saveznik u borbi protiv opadanja kose. Možete pronaći i šampon sa belim lukom koji se naširoko koristi kao pomoćnik kod sprečavanja opadanja kose.
- Hibiskus – u jednom istraživanju je pokazao izuzetne rezultate u podsticanju folikula kose na rast i produžetku faze rasta. Međutim, još uvek nije urađeno detaljno istraživanje. Ipak, on se koristi kao lek za ćelavost širom sveta. Napravite jak čaj od hibiskusa i dodajte mu sok od pola limuna. Kada se ohladi ovim rastvorom namažite vlasište uz pomoć tupfera. Ostavite nekoliko minuta, a potom operite kosu, recimo medicinskim šamponom za rast kose.
- Zeleni čaj za kosu – još jedan prirodni lek za ćelavost koji se pokazao delotvornim. Zeleni čaj je takođe snažan antioksidant i uspešno se koristi kao lek za ćelavost decenijama unazad, naročito u istočnjačkoj alternativnoj medicini.
Narodni lek za ćelavost
Narodni lek je onaj koji se prenosi sa kolena na koleno. U našem narodu ovakvih recepata za lekove raznih bolesti ima puno. Naša kultura i tradicija prave su riznice proverenih i delotvornih lekova iz naroda. Nije čudno da imamo i narodni lek za ćelavost. Mi smo stigli do ovog neverovatnog narodnog leka, narodnog učitelja Vase Pelagića.
Recept je sledeći:
Svako veče oprati kosu blagim, prirodnim šamponom i mekom toplom vodom. Nakon toga obrisati kosu peškirom da upije što više vlage. Zatim namazati kosu i vlasište ricinusovim uljem i obložiti listom oraha. Celu kosu i kožu glave obavezno. Stavite kapu za tuširanje ili mrežicu za frizure i ostavite da prenoći.
Ujutru ponovo namazati ricinusovo ulje na vlasište i ponavljati tretman svakodnevno. Nakon mesec dana strogog pridržavanja ovog narodnog recepta za lek, kosa će porasti i biti jača, zdravija i otpornija.
Kako stari učitelj kaže “moći ćete ponovo da zavodite gustom i jakom kosom, a na ćelavost da zaboravite!”
Pa nije teško isprobati i ovaj lek protiv ćelavosti, možda zaista budete prijatno iznenađeni rezultatom. Uostalom naši preci su mnoge boljke uspešno lečili upravo narodnim lekovima. Ne košta da pokušate.
Ćelavost lek – maske za kosu
Naravno i maske za kosu su nezaobilazan deo nege kose, a naročito kose koja opada.
Da li maska za kosu zaista ima efekta kao lek za ćelavost?
Kod nekih oblika ćelavosti, odnosno ukoliko je uzrok vaše ćelavosti stres ili se javlja opadanje kose zbog nedostatka vitamina i minerala ili čak neki oblik alopecije, dobra i hranjiva maska protiv opadanja kose može da pomogne.
Daćemo vam recept za nekoliko maski koje obiluju hranjivim sastojcima i hidriraju vlasište i kosu pružajući joj potrebnu potporu za rast.
Obzirom da je ćelavost češća kod muškaraca, a oni baš i ne vole maske, ipak savet je da pokušate i sa ovom vrstom leka protiv ćelavosti.
Maska od jaja
Ova maska za kosu od jaja obiluje amonikiselinama i proteinima koji hrane i jačaju folikule kose. Dodaje sjaj kosi, sprečava opadanje kose i podstiče ponovni rast.
Izlupajte jedno jaje sa šoljom mleka, 2 kašikice maslinovog ulja i dve kašike soka od limuna. Dobro pomešajte sve sastojke dok se ne sjedine. Nanesite masku na vlasište i kosu i ostavite da odstoji 20 minuta.
Prekrijte kosu kapom za tuširanje. Nakon predviđenog vremena delovanja masku isperite mlakom vodom, pa kosu operite šamponom za rast kose.
Masku koristite dva puta nedeljno u kontinuitetu barem tri meseca. Rezultati su vidljivi nakon nekoliko nedelja.
Maska sa jogurtom
Istraživanja su pokazala da jogurt deluje odlično kao lek protiv ćelavosti. On deluje i kao prirodni balzam za kosu, čini je mekom, sjajnom, ali jača i sprečava gubitak kose.
Postoje i mišljenja stručnjaka da jogurt produžava anagen fazu rasta kose, te kosa brže raste.
Masku sa jogurtom napravite sami, brzo i lako.
Pomešajte šolju jogurta sa kašikom meda za kosu i kašikom jabukovog sirćeta. Masku nanesite na kosu od korena do krajeva uz pomoć četke za farbanje.
Prekrite kosu kapom za tuširanje i ostavite da odstoji oko 15 minuta. Nakon toga operite kosu šamponom bez sulfata. Masku koristite pre svakog pranja kose za najbolje rezultate.
Maska sa vitaminom E
Vitamin E za kosu je jak antioksidant koji usporava starenje kose i kože glave, ali i uklanja oksidativni stres koji je često uzrok pojave ćelavosti, naročito kod žena.
On sadrži i tokoferol koji dokazano dovodi do rasta kose. Takođe ima antibakterijsko i antiupalno svojstvo i čuva zdravlje vašeg vlasišta.
Ova maska koristi se tri puta nedeljno za najbolje rezultate.
Pomešajte dve kapsule vitamina E sa jednom kašikom ricinusovog ulja, jednom kašikom kokosovog ulja i kašikom bademovog ulja za kosu. Dodajte mešavini i nekoliko kapi esencijalnog ulja lavande za kosu.
Nanesite mešavinu ulja na vlasište uz masažu glave i celu kosu. Umotajte kosu u punđu, prekrijte kapom za tuširanje i ostavite da deluje preko noći. Ujutru operite kosu šamponom bez parabena i hladnom vodom.
Videćete odlične rezultate već nakon mesec dana upotrebe.
Rezultati upotrebe bilo kog od navedenih lekova za ćelavost zavise od dosta faktora. Uzroka nastajanja ćelavosti, genetike, tipa kose, godina itd.
Ono što je važno jeste da smo se potrudili da vam damo sve moguće opcije, kako ne biste morali da se podvrgnete transplantaciji kose ili nekoj drugoj invazivnoj metodi.
Najbolje je da kombinujete nekoliko opcija koje smo vam ponudili. Recimo, uvek koristite šampon kao osnovno sredstvo, zatim isprobajte i masku koju smo vam preporučili, a na kraju i narodni lek za ćelavost iz teksta. Bilo da odaberete jedan ili više lekova, rezultati će biti vidljivi tek nakon nekoliko nedelja konstantnog korišćenja.
Zato budite strpljivi i javite nam koji je lek protiv ćelavosti vama najviše pomogao.